Jututuba nimega “Vanalinn”

20.12.2021 | Ajaveeb

Aasta oli siis 1996, mil mu head sõbrad TTÜ rehabilitatsioonitehnoloogia laborist eesotsas Kaido Kikkasega usaldasid mulle telneti-põhise jututoa administreerimise. Jututoa nimi oli(on) “Vanalinn” ja see oli teiste sel ajal populaarsete jututubade seas üks üsna suure kasutajakonnaga koht. See suhtluskoht oli ka tuntud, kui hea auraga koht, sest meil ei sallitud ropendamist ja niisama läbustamist.

Minu ülesanne oli jututoa „god“-ina jututoas korda hoida. Veel tegelesin selle koha arendusega. Õppides jooksvalt C-s programmeerima. Sai lisatud suhtlusele mitmeid vahvaid funktsioone.

Telneti jututoas käib suhtlus tekstipõhiselt. Funktsioone ja käske saab kasutada kirjutades näiteks punktiga algava märksõna. Nii näeb jututoas olijaid käsuga „.who“, abi saab kirjutades sisestuskasti „.help“ jne.

Omal ajal olid meil jututoa kokkutulekud, kus virtuaalselt sõbraks saanud inimesed kokku said. Palju oli kokkusaamisi minu kodus Kaius. Peab mainima, et mitu inimest, kes mu jutukas tutvusid, on praegusel ajal abielus. Eks minulgi olid omad sümpaatiad ja nö girlfriend’id.

Üks link jutuka “segaste” indiviidide poolt loodud bändist – kakupesa.net/kakk/PressEscape

Jutukas „suri“ välja, kui internetimaastikule ilmusid igasugu „pilti näitavad“ teenused Skype, MSN, Orkut, Facebook.

Aga hetkel jookseb keskkond veebis edasi. Nüüdseks ei käi isegi seal mina, sest mis ma seal üksi passin? Kuid nostalgia tekitamiseks on see koht olemas.

Vanalinn

Viide Vanalinna: vanalinn.lux.ee