Vali mind, sest olen kõige ilusam, tugevam ja ausam.

01.03.2023 | Ajaveeb

Jah, meedia on täis igasugu reklaame a’la me teeme Eesti riigi parimaks kohaks, kus elada. Teised ajavad meie riigi uppi. Mul on täiesti õudne seda jahumist vaadata. Miks? Sellepärast, et selline kemplemine ja üksteisele ära panemine ei saa meie riiki kuidagi edasi viia. Pigem meenutab see valimisvõitlus mulle muinasjuttu luigest, haugist ning vähist. Üks tirib üles, teine tõmbab vee alla ja kolmas hoopis veab tagurpidi.

Ühe telereklaami pausi vältel käiatakse vahel 3-4 korda ühte ja seda sama klippi. Mind isiklikult see „soust“ küll nende poolt hääletama ei pane. Pigem vastupidi.

Seda nimetatakse demokraatiaks. Jah, ma saan aru, et meie riigikord on selliseks loodud, aga minu meelest läheks kõik paremini, kui need 101 seal Toompeal oleks rohkem ühte meelt. Et see grupp töötaks rohkem selle nimel, et Eestis oleks rohkem õnnelikke inimesi, mitte enda heaolu ja populaarsuse nimel istuvaid indiviide. Kindlasti saab olema seal ka selliseid aatega inimesi. Kuid olen täheldanud ka väga väära mõtlemisega subjekte nende sajaühe seas.

Tegelikult ma pean nentima, et viimasel ajal ongi maailmas võidutsemas lollus ja rumalus. See on üsnagi ebameeldiv tendents. Mõned teatud riigijuhidki on laus rumalad. Aga mis sa ikka teed. See on elu.

Olen oma valiku teinud käimasolevatel valimistel. Ausalt öeldes olin ma väga kitsikuses, et piisavalt head kandidaati leida oma ringkonnas. Kuid tehtud see valik sai.

Lihtsalt loodan, et järgmistel 101-l inimesel oleks tarkust maarjamaad rohkem hoida ja meie kodanike elu paremaks teha.